blacha miedziana

Blachy miedziane bardzo często wykorzystywane są w budowlach zabytkowych i mają one charakter prestiżowy. Osoba, która wybiera dach miedziany najczęściej przy wyborze kieruje się walorami estetycznymi.
Jedną z wielu zalet miedzi jest jej niezwykła wytrzymałość. Wraz z biegiem czasu powierzchnia tego metalu ulega procesowi starzenia się poprzez czynniki zewnętrzne. Jednocześnie pojawia się warstwa ochronna, która podnosi trwałość produktu. Niejednokrotnie architekci robią wszystko, aby otrzymać kolor pokrycia dachowego, który naturalnie występuje po wielu latach.


Dzięki rozwojowi techniki jest to teraz możliwe. Kolejnym plusem jest łatwość modelowania i kształtowania. Miedź zachowuje swoją plastyczność nawet w niskich temperaturach. Posiadając dach miedziany często decydujemy się na elementy ozdobne, takie jak wieżyczki, miedziane szpice, koguty tłoczone. Jeżeli chodzi o korozję, to miedź jest bardzo odporna na działanie czasu. Korozja jest rzadko kiedy widoczna, jednakże nasila się przy kontakcie z innymi metalami, takimi jak cyna, ołów, stal, aluminium.

Partnerzy firmy

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i być na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami zapisz się

Wszystkie wizualizacje architektoniczne są autorstwa firmy DOM PASJA Łukasz Giełdoń Pracownia Projektowa ich kopiowanie jest zabronione, objęte są prawami autorskimi.