kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Wciąż rosnące rachunki za energię i tradycyjne ogrzewanie sprawiają, że szukamy innego źródła energii. Ostatnio pojawiła się również moda na bycie ekologicznym. Zamontowanie w swoim domu kolektorów słonecznych idealnie wpisuje się w tą koncepcję.  
Kolektory słoneczne najczęściej montuje się na dachu, ale także można umieścić je na ziemi.


Najistotniejszą kwestią jest odpowiednie miejsce, w którym znajdą się kolektory, aby uzyskać jak najwięcej mocy. Należy również zadbać, aby elementy naszego systemu solarnego były wykonane z jak najwyższej jakości materiałów, chodzi tu głównie o uchwyty, które muszą wytrzymać napór wiatru lub deszczu. W ten sposób wykorzystujemy energię zaczerpniętą z promieni słonecznych do ogrzewania wody użytkowej i pomieszczeń. Dodatkowym plusem jest to, że człowiek nie musi ingerować w działanie kolektorów słonecznych i są one praktycznie niezawodne.

Partnerzy firmy

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i być na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami zapisz się

Wszystkie wizualizacje architektoniczne są autorstwa firmy DOM PASJA Łukasz Giełdoń Pracownia Projektowa ich kopiowanie jest zabronione, objęte są prawami autorskimi.