membrany i folie dachowe

Folia dachowa chroni budynek przed zimnem i wilgocią. Zanim na naszym dachu pojawi się blachodachówka lub gont powinniśmy umieścić na nim różnego rodzaju folie, takie jak warstwa wstępnego krycia pod postacią folii dachowej, folia termoizolacyjna, folia paraizolacyjna czy płyty kartonowo-gipsowe. Ważnym elementem jest odpowiednie ułożenie warstw dachu, aby ta konstrukcja była trwała i nie narażona na czynniki zewnętrzne.
Folia dachowa wstępnego krycia zabezpiecza nasz dach i jego konstrukcję oraz materiały izolacyjne przed czynnikami atmosferycznymi.


Folie te dzielą się na niskoparopezepuszczalne i wysokoparoprzepuszczalne. Natomiast folia paraizolacyjna chroni izolację termiczną przed wilgocią i ciepłem, które wydostają się z pomieszczenia. Najbardziej popularne folie tego typu to folie paroizolacyjne polietylenowe i membrany paroizolacyjne.  Jeśli chodzi o folie wiatroizolacyjne to ich głównym zadaniem jest ochrona przed uciekaniem ciepła  poprzez przewiew oraz ograniczanie dopływu wilgoci z atmosfery do wnętrza budynku.
Planując budowę domu należy pamiętać, że folia dachowa to bardzo ważny element o którym nie należy zapominać.

Partnerzy firmy

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i być na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami zapisz się

Wszystkie wizualizacje architektoniczne są autorstwa firmy DOM PASJA Łukasz Giełdoń Pracownia Projektowa ich kopiowanie jest zabronione, objęte są prawami autorskimi.