Pożar

System FIBARO gwarantuje nie tylko wygodę, ale i przede wszystkim bezpieczeństwo. Podczas zagrożenia najistotniejszym czynnikiem, nierzadko ratującym życie, jest ekspresowa reakcja na rozwijającą się niebezbieczną sytuację. Proponowany Państwu system w zaledwie kilka sekund jest w stanie rozpoznać zagrożenie, poinformować o grożącym niebezpieczeństwie, by w ostatecznym etapie włączyć każdą procedurę alamrową, chroniąc przed tragedią. Dla przykładu przedstawimy schemat:

GODZINA 01:03:12

Czujka dymu wykrywa niebezpieczeństwo pożaru w domu, daje sygnał do Centrali FIBARO.

GODZINA 01:03:14

System bardzo szybko włącza procedury awaryjne, informuje domowników o zagrożeniu pożarowym.

GODZINA 01:03:15

Uruchamia się system alarmowy, a oświetlenie całego domu załącza się w tryb migania, żeby zaistniała okoliczność była jak najlepiej widoczna dla sąsiadów i odpowiednich służb.

GODZINA 01:03:17

Zamykają się okna w całym domu, żeby nie wpuszczać więcej tlenu, podnoszą się rolety i otwierają się zamki w drzwiach - umożliwia to ucieczkę domownikom oraz ułatwia wejście strażakom.

GODZINA 01:03:18

Blokuje się dopływ gazu, w tym samym momencie system wentylacyjny zaczyna działać w pełni mocy, dzięki czemu może wywiać dym oraz odessać jak najwięcej tlenu.

GODZINA 01:03:21

Regulatory klimatyzacji oraz termostaty odcinają się, przez co roznoszenie się dymu jest niemożliwe.

GODZINA 01:03:22

W każdym urządzeniu audio-wideo włączają się ostrzeżenia i instrukcje ewakuacyjne.

GODZINA 01:03:23

Specjalne zaprogramowane oświetlenie kreuje domownikom drogę ucieczki prowadzącą do wyjścia.

Partnerzy firmy

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i być na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami zapisz się

Wszystkie wizualizacje architektoniczne są autorstwa firmy DOM PASJA Łukasz Giełdoń Pracownia Projektowa ich kopiowanie jest zabronione, objęte są prawami autorskimi.