rynny stalowe

Rynny stalowe miały zastosowanie praktycznie w każdym domu, zanim pojawiły się inne rynny, na przykład PCV. Wykonane one były z blachy stalowej, która była ocynkowana. Niektóre z nich były malowane. Obecnie wiele się zmieniło. Powierzchnia blachy jest starannie pokrywana powłoką z cyny lub z cynku, dzięki czemu rynna jest chroniona przed korozją oraz działaniem szkodliwych czynników. Nie musimy się także martwić o zarysowania, ponieważ producenci często pokrywają rynny folią ochronną na czas transportu lub montażu.


Metalowe rynny są obecnie łączone za pomocą złączek lub klamer zatrzaskowych, przez co nie potrzebują, aby były dodatkowo uszczelniane.
Aby dobrze dobrać system rynien należy skontaktować się z fachowcami, którzy pomogą w doborze. Wybierając odpowiedni system orynnowania powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na odporność rynny stalowej na korozję, wytrzymałość mechaniczną produktu, szczelność, kompletność a także czy posiadają one  certyfikaty, aby być pewnym, że produkt spełnia wszystkie normy.

Partnerzy firmy

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i być na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami zapisz się

Wszystkie wizualizacje architektoniczne są autorstwa firmy DOM PASJA Łukasz Giełdoń Pracownia Projektowa ich kopiowanie jest zabronione, objęte są prawami autorskimi.