rynny tytan cynk

Cynk jest to materiał wykorzystywany w budownictwie od ponad 200 lat. Obecnie pokrycia dachowe oraz rynny metalowe z cynku, uszlachetnione tytanem, ponownie cieszą się popularnością.
W budownictwie nie stosuje się czystego cynku, lecz jego stop, który powszechnie znany jest jako tytan-cynk. Stop ten jest idealny do pokrycia rynien dachowych. Jego trwałość to nawet 80 do 120 lat. Wszystko uzależnione jest od środowiska.


Ta wytrzymałość mechaniczna jest dużym plusem rynien tytanowo-cynkowych. Poszczególne elementy wytrzymują ciężar masy nagromadzonego śniegu lub wody podczas ulewnego deszczu. Wysoka wytrwałość jest także na zarysowania i zadrapania powierzchni. Nie wymaga malowania ani konserwacji, w dodatku nadaje się do powtórnej obróbki, przez co jest to wyrób ekologiczny. Powinno się także zwrócić uwagę, że działanie warunków atmosferycznych powoduje powstanie na powierzchni rynny cienkiej warstwy tlenu, zwanej patyną, która ma zielony odcień. Zjawisko to zapewnia warstwę ochronną.
Podczas montowania systemu rynnowego z tytan-cynku należy pamiętać, aby elementy wykonane były przez jednego producenta, przez co zachowamy estetykę instalacji oraz jej trwałość.

Partnerzy firmy

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i być na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami zapisz się

Wszystkie wizualizacje architektoniczne są autorstwa firmy DOM PASJA Łukasz Giełdoń Pracownia Projektowa ich kopiowanie jest zabronione, objęte są prawami autorskimi.