okna dachowe

Na Polskim rynku znajduje się wiele firm, które w swoim asortymencie posiadają okna dachowe. Pomiędzy sobą różnią się materiałem, z którego zostały wykonane, wielkością, kształtem czy sposobem otwierania. Wśród nich możemy wyróżnić okna połaciowe i świetliki dachowe, które wykonane są z drewna lub PCV.
Okna połaciowe różnią się miedzy sobą sposobem otwarcia. Jest to istotna cecha, ponieważ wpływa ona na komfort użytkowania. Wyróżniamy następujące rodzaje okien dachowych: obrotowe, uchylne, uchylno-obrotowe, uchylno-przesuwane, wysokoosiowe, nierozbieralne oraz kolankowe.Istotna jest liczba okien dachowych, a także ich umiejscowienie, które musi być przemyślane, aby na poddasze wpływała odpowiednia ilość światła. Okna dachowe, ze względu na swoje umieszczenie, są narażone na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego też przy wyborze okien warto zwrócić uwagę na produkty zaufanych i renomowanych producentów.
Zamontowanie okien dachowych najlepiej jest zlecić fachowcom, którzy znają zasady rozmieszczania okien, które są określone w przepisach budowlanych.

Partnerzy firmy

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i być na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami zapisz się

Wszystkie wizualizacje architektoniczne są autorstwa firmy DOM PASJA Łukasz Giełdoń Pracownia Projektowa ich kopiowanie jest zabronione, objęte są prawami autorskimi.