Inteligentny dom

Systemy inteligentnego domu - automatyka domowa. Sprawdź i przekonaj się, jak inteligentny może być Twój dom – dzięki FIBARO.

Inteligencja

Inteligentny dom, jaki Państwu proponujemy, działa w oparciu o system FIBARO, który aktualnie jest najlepiej dopracowanym rozwiązaniem z zakresu automatyki budynkowej. Cechą charakterystyczną tego systemu jest bezinwazyjna instalacja: dzięki zminiaturyzowanym modułom zamontowanym za włącznikiem jakiejkolwiek puszki podtynkowej (np. rolety, światła), nie ma już konieczności użycia żadnych kabli. Atutem jest również fakt braku całkowitego połączenia z infrastrukturą budynku, czyli podczas całkowitego remontu mieszkania (diametralnej zmiany  koncepcji, burzenia ścian) wystarczy jedynie wyjąć ze ściany moduł, żeby zainstalować go w nowym miejscu. Sieć mesh zapewni modułowi automatyczne odświeżenie położożenia, a on będzie nadal współdziałał z resztą systemu.

System FIBARO uaktualnia się automatycznie, samodzielnie wykonuje na zewnętrzne serwery kopie zapasowe ustawień a części zasilane bateriami z dużym wyprzedzeniem przypomną użytkownikowi o wymianie zasilaczy. Do bezprzdewodowego zarządzania nie potrzebyje ani stałego adresu IP, ani połączenia vpn. System sam monitoruje i sprawdza stan poszczególnych urządzeń, jednocześnie realizując zaplanowane wcześniej czynności, a na wypadek nieprzewidzianego zdarzenia informuje użytkownika o problemie. FIBARO, jako jedyny na rynku, dokonale wie, jakie jest położenie otwarcia markizy, rolety, itd. oraz umie sprawować kontrolę nad oświetleniem typu LED, czy świetlówkami nawet w starego typu instalacjach, to jest takich,  w których nie ma przewodu neutralnego. Kiedy użytkownik uda się na urlop, zapominając o wyłączaniu ogrzewania, system wyśle zapytanie, czy ma to zrobić za niego.

FIBARO gwarantuje całkowite bezpieczeństwo - w pełni integruje się z zamontowanym już systemem alarmowym, każda część systemu jest autonomiczna - co jest istotne w przypadku np. pożaru. Wówczas każdy element niezależnie od centrali decyduje o uruchomieniu oddymiania, otwarciu okien, rolet, drzwi, itp.

System ma bardzo prosty i funkcjonalny interfejs konfiguracyjny, dzięki czemu nie ma konieczności wzywania serwisu. W każym momencie użytkownik ma możliwość zmiany zależności, scen oraz całej inteligencji systemu z dowolnego komputera, nie mającego żadnego profesjonalnego oprogramowania.

Zapraszamy do obejrzenia filmu który prezentuje jego działanie

System FIBARO jest w pełni kompatybilny z:

  • przeważającą liczbą telefonów komórkowych dostępnych na rynku, przez co użytkownik ma zapewnioną całkowitą swobodę sterowania
  • zdalnymi produktami przeszło 300 niezależnych producentów i innymi urządzeniami sterowanymi również za pomocą konkurencyjnych systemów
  • każdą kamerą IP dostępną na rynku (po wychwyceniu nieprzewidzianego zdarzenia system przesyła film lub zdjęcie na komórkę użytkownika).

 

Zapraszamy na prezentację systemu do naszego Showroomu, gdzie będziecie mogli Państwo poznać działanie i możliwości systemu. Odprężyć się wygodnie na kanapie przed TV i przy pomocy tabletu bądź smartfonu rozpocząć przygodę z inteligentnym domem: zasuwać rolety, zasłony, ściemniać światło, regulować temperaturę, słuchać ulubionej muzyki, sterować oświetleniem LED, zmieniając kolor na ulubiony, podglądać przez kamery co dzieje się na zewnątrz, parzyć kawę czy herbatę lub rozpocząć romantyczną kolację przy stoliku zmniejszając natężenie światła na 15% . To wszystko przy pomocy jednego urządzenia: Twojego smartfonu bądź tabletu! O pilotach do TV, wzmacniacza, radia, dekodera, bramy garażowej, bramy wjazdowej, sterownika LED, rolet itd. można w końcu zapomnieć. Zobacz, oceń i przyłącz się do świata, w którym wszystko jest ze sobą połączone. Pakiet startowy tylko 2099 zł!!!!

więcej

Oko monitorujące dom

FIBARO MOTION SENSOR to inteligentny czujnik ruchu, który jest niewielkich rozmiarów i charakteryzuje się minimalistycznym designem w kształcie kociego oka. Warto zaznaczyć, że jest to urządzenie w pełni mobilne – można je przenieść w dowolne miejsce w domu lub zamontować na stałe. MOTION SENSOR działa na baterię, która jest bardzo wydajna – pozwala na ciągłą pracę nawet do dwóch lat, wyposażony jest w czujniki ruchu, temperatury, światła oraz akcelerometr. Jego wielobarwna źrenica LED informuje o ruchu i temperaturze. Urządzenie jest wyjątkowo czułe ma szerokie pole widzenia i daleki zasięg. Dzięki czemu MOTION SENSOR potrafi dokładnie policzyć osoby, które odwiedziły i opuściły Twój dom, umie odróżnić człowieka od niedużych rozmiarów zwierzęcia a także wykrywa najmniejsze wibracje, przez co w porę ostrzeże przed nadchodzącym zagrożeniem i pozwoli na czas podjąć działania ewakuacyjne. MOTION SENSOR zawiadomi Cię również o obecności nieproszonych gości. Jeżeli zintegrowano system z innymi urządzeniami, możliwe będzie podjęcie kolejnych czynności, mających na celu ochronę Twojego domu. Sterowane elektronicznie zamki w drzwiach i oknach zostaną zamknięte, tak więc złodziej nie będzie mógł uciec przed przyjazdem policji.

Obejrzyj film jak MOTION SENSOR może się sprawdzić w Twoim domu

 

więcej

Ochrona przed dymem

FIBARO SMOKE SENSOR to bardzo małe i niezwykle czułe urządzenie, które błyskawicznie wykrywa nawet niewielkie zadymienie. W momencie zagrożenia system wykorzysta podłączone urządzenia oraz podejmie działania mające na celu ochronę Twojej rodziny i ograniczenie strat materialnych. Za pomocą światła i dźwięku poinformuje o niebezpieczeństwie, włączy również oświetlenie wyznaczające najkrótszą najkrótszą drogę ewakuacyjną, po czym odetnie dopływ tlenu oraz prąd od pomieszczenia zajętego płomieniami.

 

Przekonaj się, jak świetnie działa SMOKE SENSOR

 

więcej

Więcej niż czujnik zalania

FIBARO FLOOD SENSOR to bardzo małe, czułe i odporne na korozje urządzenie, działające w każdej pozycji, przez co można je umiejscowić w dowolnym miejscu, nawet tych trudnodostępnych. Urządzenie momentalnie poinformuje o Cię wycieku, więc będziesz mógł zadziałać możliwie jak najszybciej. Dzięki FLOOD SENSOR można wreszcie zapomnieć o szkodach spowodowanych przez wodę i kosztownych zalaniach sąsiadów.

 

Sprawdź, jakie zastosowania ma FLOOD SENSOR

 

więcej

Czujny strażnik wejścia

FIBARO DOOR/WINDOW SENSOR jest bezprzewodowym, zasilanym przez baterię magnetycznym czujnikiem otwarcia. Montuje się go między innymi w oknach, roletach, drzwiach i bramach garażowych. Dzięki stworzeniu zaawansowanych scen idealnie integruje się z zastosowanymi systemami bezpieczeństwa oraz z monitoringiem.

 

Przekonaj się, jakie możliwości daje montaż FIBARO DOOR/WINDOW SENSOR

 

więcej

Dom na usługach Twojej wyobraźni

Sterowanie światłem i zarządzanie Twoim domem dzięki FIBARO będzie się opierało na Twojej wyobraźni. To Ty zadecydujesz o natężeniu światła oraz z czym ma się komponować, to Ty zadecydujesz, jakie urządzenia będą w danym czasie funkcjonowały. Do pomocy będzie służył jeden z trzech systemów:
FIBARO RGBW Controller – jest to niewielki sterownik obsługujący tradycyjne kanały RGB oraz czwarty kanał światła białego, tak aby otrzymać szerszą, pastelową paletę kolorów (trzy miliony różnych odcieni do Twojej dyspozycji). Dzięki RGBW Controller można stworzyć niepowtarzalne iluminacje świetlne w pełni komponujące się z Twoim nastrojem, panującą atmosferą lub pogodą na zewnątrz. Bez jakiegokolwiek problemu uda się dobrać barwę dla poszczególnych stref oświetlenia, pasek ulubionych kolorów za jednym dotknięciem zmieni salon w zależności od Twoich planów (romantyczna kolacja, odwiedziny znajomych lub samotny wieczór z książką).

FIBARO Dimmer oraz FIBARO Dimmer 2 to dwa uniwersalne moduły ściemniające, pozwalające na zdalne sterowanie dowolnym oświetleniem. Dzięki nieodczuwalnemu dla wzroku ściemnieniu żarówek stałych o 15-20% systemy te umożliwiają znaczne wydłużenie długotrwałości działania żarówek oraz zmniejszają koszty zużycia prądu. Dimmer 2 samodzielnie pozwala na zmianę przycisków włącznika światła w wyzwalacz scen, przez co aktywacja wybranej sceny będzie tak prosta, jak zapalenie światła. Dodatkowo daje możliwość skonfigurowania oświetlenia tak, aby w nocy nie oślepiać domownika, np. podczas nocnej wizyty w łazience.

FIBARO Relay Switch jest to moduł dający możliwość zdalnego sterowania urządzeniami typu włącz/wyłącz (np. oświetlenie, klimatyzatory, pompy ciepła, piece, systemy podlewania) oraz gniazdkami elektrycznymi, przez co następuje pełne zarządzanie sprzętami AGD, TV, itd. FIBARO Relay Switch przeznaczony jest do pracy w puszce łącznika ściennego lub tam, gdzie istnieje potrzeba wysterowania dowolnego odbiornika, jednak jego moc nie może przekraczać 2,5kW. Dzięki Relay Switch znika zastanawianie się, czy telewizor lub lampa zostały wyłączone przed Twoim wyjściem – można za pomocą jednego przyciku wyłączyć wszystkie urządzenia i zgasić światło.

Przekonaj się, jak może wyglądać Twoje codzienne życie z FIBARO Dimmer FIBARO Dimmer 2, FIBARO Relay Switch 

więcej

Sterowanie roletami

Sterowanie elektrycznymi roletami, żaluzjami oraz bramami garażowymi umożliwi Ci FIBARO Roller Shutter 2. Potrzebny będzie jedynie smartfon lub tablet. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z klawiszami ściennymi, ma również funkcję pomiaru zużycia prądu. Otwiera i zamyka rolety, żaluzje i bramy o określonej godzinie, pozycjonuje otwarcie rolet, wyznacza ich położenie i pozwala na zaprogramowanie reakcji na różnego typu alarmy. Ustawienie rolet i żaluzji może także reagować na warunki atmosferyczne – przy dużym natężeniu słońca rolety zamkną się, a podczas zachmurzenia podniosą.

Sprawdź, w jaki sposób system FIBARO Roller Shutter 2 może spełnić Twoje oczekiwania 

więcej

Wspaniałe wstawanie

Dzięki systemowi FIBARO mogą Państwo zaprojektować sobie pobudkę, taką, jaką lubicie, która pomoże Państwu z chęcią wstać do pracy nawet w niepogodę.

FIBARO ze swoimi fantastycznymi rozwiązaniami, zagwarantuje Państwu luksus oraz optymalną wygodę.

Przedstawimy Państwu, jak może wyglądać codzienność z proponowanym przez nas systemem:

GODZINA 6:00

Informacje meteorologiczne zostają pobrane przez centralę systemu. Dzięki nim zostaje dobrana sekwencja etapowo zaplanowanych akcji, tworząc temperaturę idealnie dopasowaną do Państwa porannych nawyków i potrzeb.

GODZINA 7:15

W całym domu jest już właściwa temperatura. Inteligentny dom budzi Państwa poprzez ciche włączenie preferowanego radia, potem stopniowo podwyższa głośność.

GODZINA 7:20

Rolety powoli odsuwają się, dzięki czemu do Państwa sypialni wpada światło dzienne. W zimie system załącza 30-sto stopniowe oświetlenie, aby przystosować wzrok do naturalnego światła.

GODZINA 7:25

Pora wstać. Dom, wychwytując ruch w sypialni, załącza Państwu oświetlenie na drodze do łazienki i kuchni.

GODZINA 7:26

Cały inteligentny dom toruje Państwu drogę w codziennych rytuałach: w łazience do wanny nalewa się gorąca woda, w kuchni załącza się ekspres, w salonie uruchamia się telewizor i włącza się ulubiony kanał, powiedzmy z wiadomościami z Polski i ze świata.

GODZINA 7:30

W całym domu okna uchylają się subtelnie, do wnętrza dostaje się świeże powietrze.

GODZINA 7:50

Wracają Państwo do sypialni, która już się wywietrzyła, i rozkoszują się rześkim powietrzem. Na ekranie TV system FIBRO wyświetla dane o panujących warunkach atmosferycznych, co ułatwia dobór garderoby. Dopełnieniem jest ulubiona muzyka w tle.

GODZINA 8:00

Najwyższy czas na wyjście do pracy. System wyłącza wszystkie urządzenia, spuszcza rolety, zamyka drzwi i załącza alarm. Dom jest zabezpieczony.

więcej

Powrót do domu

Długi dzień w pracy sprawia, że zasługują Państwo na odpoczynek w doskonałym klimacie, wygodzie i komforcie. Podsuwamy Państwu pomysł, jak może wyglądać powrót do inteligentnego domu zarządzanego przez system FIBARO:

GODZINA 18:00

Coraz słabsze światło wieczorne pozwala systemowi na wykrycie pory wieczornej, przez co załącza się oświetlenie ogrodu oraz fontanna.

GODZINA 18:10 

Powrót z pracy - system FIBRO wykrywa Państwa samochód, który zbliża się do posiadłości. Włącza więc oświetlenie ogrodowe i podjazdowe na całą moc, otwiera bramy: wjazdową i garażową, na koniec w grażu zapala światło. 

GODZINA 18:15

Wjazd do garażu - maksimum bezpieczeństwa: jeśli czujnik CO2 wykryje zbyt duże stężenie, włącza wentylator wydmuchujący spaliny. Jeżeli stężenie znacznie przekroczy normy, zagrażając życiu domowników, brama garażowa nie zamyka się dotąd, dokąd całe pomieszczenie całkowicie nie się przewietrzy.

GODZINA 18:20

Wejście do domu - następuje rozbrojenie alarmu. W przypadku gdy na zewnątrz jest już ciemno każda roleta się zamyka, a w pomieszczeniach, gdzie został wychwycony ruch, zostaje włączone światło. Włącza się telewizor z ulubionym kanałem

GODZINA 18:22

Scena PODLEJ OGRÓD - wysuwają się podlewaczki i zaczynają swoją pracę, jednocześnie spada oświetlenie (do 50%). 

GODZINA 18:25

Przychodzi gość w odwiedziny. Rozmowa jest transmitowana przez telefon komórkowy łączący się z domofonem. Podczas otwarcia bramki przez któregoś z domowników automatycznie wzrasta do maksimum oświetlenie w ogrodzie, a zraszacze wyłączają się.

więcej

Pożar

System FIBARO gwarantuje nie tylko wygodę, ale i przede wszystkim bezpieczeństwo. Podczas zagrożenia najistotniejszym czynnikiem, nierzadko ratującym życie, jest ekspresowa reakcja na rozwijającą się niebezbieczną sytuację. Proponowany Państwu system w zaledwie kilka sekund jest w stanie rozpoznać zagrożenie, poinformować o grożącym niebezpieczeństwie, by w ostatecznym etapie włączyć każdą procedurę alamrową, chroniąc przed tragedią. Dla przykładu przedstawimy schemat:

GODZINA 01:03:12

Czujka dymu wykrywa niebezpieczeństwo pożaru w domu, daje sygnał do Centrali FIBARO.

GODZINA 01:03:14

System bardzo szybko włącza procedury awaryjne, informuje domowników o zagrożeniu pożarowym.

GODZINA 01:03:15

Uruchamia się system alarmowy, a oświetlenie całego domu załącza się w tryb migania, żeby zaistniała okoliczność była jak najlepiej widoczna dla sąsiadów i odpowiednich służb.

GODZINA 01:03:17

Zamykają się okna w całym domu, żeby nie wpuszczać więcej tlenu, podnoszą się rolety i otwierają się zamki w drzwiach - umożliwia to ucieczkę domownikom oraz ułatwia wejście strażakom.

GODZINA 01:03:18

Blokuje się dopływ gazu, w tym samym momencie system wentylacyjny zaczyna działać w pełni mocy, dzięki czemu może wywiać dym oraz odessać jak najwięcej tlenu.

GODZINA 01:03:21

Regulatory klimatyzacji oraz termostaty odcinają się, przez co roznoszenie się dymu jest niemożliwe.

GODZINA 01:03:22

W każdym urządzeniu audio-wideo włączają się ostrzeżenia i instrukcje ewakuacyjne.

GODZINA 01:03:23

Specjalne zaprogramowane oświetlenie kreuje domownikom drogę ucieczki prowadzącą do wyjścia.

więcej

PAKIET STARTOWY FIBARTO STARTER KIT

System FIBARO STARTER KIT pozwoli Ci na odkrycie nowego standardu życia. Ma nieskończenie wiele możliwości personalizacji a także daje możliwość wprowadzenia i zastosowania podstawowych rozwiązań, które przełożą się na energooszczędność Twojego domu. Zatem zyskasz podwójne korzyści – zarówno niższe rachunki, jak i świadomość dbania o środowisko naturalne. Zdalne sterowanie systemem FIBARO STARTER KIT da Ci możliwość kontroli domu z każdego miejsca na ziemi!

Zainstalowanie systemu FIBARO STARTER KIT jest niezwykle proste i szybkie i - co ważne - nie wiąże się się z żadnymi remontami ani też zmianami w strukturze budynku. W skład systemu wchodzi pięć inteligentnych urządzeń (m.in. Wall Plug i Motion Sensor) oraz centralka Home Center Lite, która stwarza czytelne statystyki zużycia energii, lokalizuje również urządzenia pobierające najwięcej energii elektrycznej. Ułatwienia te sprawią, że analiza rachunków stanie się dziecinnie prosta i więcej pieniędzy zostanie w Twoim portfelu.

Zobacz film pokazujący rewelacyjne zastosowanie systemu FIBARO STARTER KIT

 

więcej

Sprawdź pozostałą ofertę

Partnerzy firmy

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i być na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami zapisz się

Wszystkie wizualizacje architektoniczne są autorstwa firmy DOM PASJA Łukasz Giełdoń Pracownia Projektowa ich kopiowanie jest zabronione, objęte są prawami autorskimi.